3 lipca 2015

JAK UCZYĆ SIĘ SŁÓWEK - METODA DLA WZROKOWCÓW


Języka angielskiego uczę się od kilku lat. W zasadzie, od samego początku mojej edukacji. Jeszcze wiele przede mną i dlatego cały czas szukam metody na naukę, która ułatwi mi przyswajanie wiedzy. Jeśli zastanawiasz się w jaki sposób nauczyć się słówek w języku obcym, a w dodatku jesteś wzrokowcem, tak jak ja, to zapraszam do dalszej części.

Jak uczyć się słówek w języku obcym?

Mój sposób na naukę słówek w języku angielskim jest naprawdę prosty. Każde słowo przedstawiam za pomocą rysunku. Biorę kredki, zeszyt i świetnie się bawię. Rysunek podpisuje tylko po angielsku. Uwierz mi, nie musisz malować arcydzieł. Wystarczy, że będzie to obrazek, który w bardzo uproszczony sposób ukaże dany przedmiot. Tylko postaraj się go tak przedstawić, abyś za miesiąc czy dwa, bez używania słownika, nadal wiedział co miałeś na myśli. Jeśli stwierdzisz, że nie poradzisz sobie z rysowaniem lub brakuje Ci pomysłu w jaki sposób coś przedstawić, wpisz w wyszukiwarkę grafiki: przedmiot, którego szukasz (po angielsku) i słowo doodle, czyli np. fruits doodle. Dzięki temu wyświetli Ci się zbiór prostych obrazków. Doodle po polsku to bazgroły. 


Oczywiście, żeby uniknąć chaosu, dzielę słówka na kategorie. Przeważnie jeden temat mieszczę na jednej stronie. Swoje notatki zaczęłam od podstaw, aby niczego nie pominąć. Przykładowe kategorie to: ogród, pomieszczenia i ich charakterystyczne sprzęty, owoce, warzywa, zwierzęta, przymiotniki dotyczące wyglądu zewnętrznego, Im więcej różnorodnych grup tematycznych, tym większy zasób Twojego słownictwa. Do swoich rysunków używam zwykłego zeszytu z czystymi kartkami. Jednak nie ma to większego znaczenia. Musisz wiedzieć co będzie wygodniejsze dla Ciebie.

Metoda przypadła mi do gustu i  jest skuteczna. W dodatku, oprócz dobrej zabawy, podczas nauki, pobudzamy naszą kreatywność :) 


Co sądzisz o tej metodzie? Może już z niej korzystasz? 

Koniecznie podziel się zdjęciami swoich notatek w komentarzu, na Facebooku lub Instagramie.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za komentarz <3

Proszę, nie zostawiaj spamu... i komentarzy w stylu: obserwujemy?

Odwiedzam każdego kto tu zagląda :)

Jeśli zadasz pytanie, odpowiedz znajdziesz pod tym samym postem :)

Komentarze obraźliwe, wulgarne... będą usuwane.